Uroczysta gala podsumowania X edycji konkursu „Rodzinna historia”
26.04.2017 r. w Galerii Malarstwa Polskiego XVII-XIX w. na Zamku Lubelskim
odbyła się gala podsumowania i rozdania nagród jubileuszowej - X edycji konkursu „Rodzinna historia” pod honorowym patronatem:
Pana Lecha Sprawki Posła na Sejm RP ;
Pana dr Krzysztofa Żuka Prezydenta Miasta Lublin ;
Pani Teresy Misiuk Lubelskiego Kuratora Oświaty ;
Pana prof. dr hab. Roberta Litwińskiego Dziekana Wydziału Humanistycznego UMCS;
Pana prof. dr hab. Dariusza Magiera Dyrektora Lubelskiego Oddziału IPN.
Jury w składzie:
Pani Barbara Oratowska Dyrektor Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem,”
Pani Magdalena Śladecka Instytut Pamięci Narodowej Oddział Lublin
oraz Pan dr Janusz Kłapeć z Instytutu Historii UMCS
wyłoniło następujących laureatów:
Kategoria literacka:
GIMNAZJA:
I miejsce: ALICJA HACZEWSKA Gimnazjum nr 6 im. Orląt Lwowskich w Lublinie, opiekun p. Wojciech Tesarczyk
II miejsce: JULIA CHMIELEWSKA Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Jastkowie, opiekun p. Joanna Kuraszewicz-Jodłowska
III miejsce Ex aequo
KAMIL KRZOS Gimnazjum nr 6 im. Orląt Lwowskich w Lublinie, opiekun p. Marek Mirosław
KLAUDIA KUCHCEWICZ Gimnazjum nr 25 im. Szarych Szeregów w Lublinie, opiekun p. Anetta Gawryluk
WYRÓŻNIENIA:
KAROLINA BORYGA Gimnazjum nr 25 im. Szarych Szeregów w Lublinie, opiekun p. Anetta Gawryluk
ZUZANNA TOMIŁO Zespół Szkół Miejskich nr 1 Gimnazjum nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Hrubieszowie, opiekun Ewa Bohonos
SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:
I miejsce: Michał Kiszka & Agata Szabat Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Józefa Dechnika w Biłgoraju, opiekun p. Wiesław Koziara
II miejsce: Joanna Witkowska Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego, opiekun p. Zofia Kukiełka
III miejsce: Julita Tomaszewska & Cezary Mydlak XXIII Liceum Ogólnokształcące im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Lublinie, opiekunowie p. Gabriela Szachoń i p. Anna Poleszak
Wyróżnienia:
Paulina Korbus Środowiskowy Hufiec Pracy we Włodawie, opiekun Urszula Długowolska
Sylwia Lewtak Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego, opiekun Zofia Kukiełka
Kategoria multimedialna:
Gimnazja:
I miejsce: Jan Sikorski Gimnazjum nr 25 im. Szarych Szeregów w Lublinie, opiekun p. Anetta Gawryluk
II miejsce: Martyna Poliwczak Gminny Zespół Szkół w Dubience, opiekun p. Dorota Ulanicka
III miejsce: Katarzyna Niziołek Publiczne Gimnazjum w Tarnogrodzie, opiekun p. Jolanta Grelak
Ponadgimnazjalne:
I miejsce: Krystian Kaszewski Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie, opiekun p. Ewa Walenda
II miejsce: Konstancja Anna Fil XIX Liceum Ogólnokształcące im. Kuncewiczów w Lublinie, opiekun p. Joanna Jędruszczak
III miejsce: Laura Włoch Zespół Szkół nr 2 im. Ks. Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie, opiekun p. Karolina Oleksiejuk
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
Gratulujemy!