Zespół Szkół Elektronicznych: ul. Wojciechowska 38, tel: (81) 537-15-52

Baner Technikum

Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie

Technikum Elektroniczne

Prev - Next
Znajdujesz się tutaj: Technikum Elektroniczne » Dla Ucznia » Cisco

Cisco

Lokalna Akademia Cisco

Instruktorem w Lokalnej Akademii Cisco przy Zespole Szkół Elektronicznych jest mgr. inż. Grażyna Mrozińska – Hotloś. E-mail: instruktor.gmh@gmail.com.

Aby wyjść naprzeciw wyzwaniom rzucanym przez współczesny rynek pracy i zapewnić uczniom możliwość poznania nowoczesnych technologii sieciowych  Zespole Szkół Elektronicznych uzyskał status oficjalnej Lokalnej Akademii Cisco. W związku z tym pracownie, w których przeprowadzane są zajęcia zaopatrzone są w nowoczesny urządzenia sieciowe klasy operatorskiej firmy Cisco. Uczniowie mają możliwość bezpłatnie brać udział w następujących kursach:

Cisco Certified Network Associate: Exploration (CCNA)
CCNA jest jednym z najbardziej cenionych certyfikatów zawodowych na świecie. Przystąpienie do kursu a następnie uzyskanie certyfikatu CCNA niesie ze sobą wiele korzyści:
Wiedza. CCNA jest okazją na zwiększenie swojej wiedzy z zakresu teleinformatyki poza poziom objęty podstawą programową. Daje też możliwość zweryfikowania obecnie posiadanej wiedzy i zastosowania jej przy konfiguracji rzeczywistych urządzeń wykorzystywanych w zastosowaniach profesjonalnych na całym świecie, a sam kurs pozwala na instalowanie, konfigurację, obsługiwanie I diagnozowanie średniej wielkości sieci komputerowych wykorzystujących routery I switche. Jednocześnie absolwenci akademii Cisco uzyskują wiedzę potrzebną do ewentualnego dalszego studiowania zagadnień związanych ze złożonymi sieciami komputerowymi.
Certyfikacja – uczestnictwo w kursie daje możliwość zdobycia certyfikatów wykazujących zdobytą podczas kursu wiedzę, jak również przystąpienia do oficjalnego egzaminu certyfikującego CCNA, uznawanego przez pracodawców na całym świecie.
Wszystkie te czynniki zwiększają wartość przyszłego pracownika na rynku pracy.

IT Essentials
Kurs IT Essentials w sposób szczegółowy prezentuje zagadnienia związane ze sprzętem komputerowym i systemami operacyjnymi. Uczestnicy kursu poznają funkcje składników sprzętu i oprogramowania oraz sugerowane sprawdzone sposoby postępowania dotyczące kwestii obsługi i bezpieczeństwa. Zawiera dodatkowo informacje z zakresu sieci komputerowych  oraz umiejętności komunikacji. Umożliwia przygotowanie się do certyfikatu CompTIA’s A+.

   

 

Kursy wykorzystuje program Cisco Packet Tracer, potężne narzędzie służące do symulacji i wizualizacji, pozwalające uczniom kursu na bezpieczne projektowanie i diagnozowanie wirtualnych sieci. Packet Tracer pozwala na poznanie działania sieci komputerowych przy użyciu przystępnych i kompleksowo odwzorowanych środowisk. Pozwala też na rozwiązywanie ćwiczeń i samodzielne projektowanie i konfigurowanie sieci WAN.

 

Kurs CCNA Exploration składa się z czterech semestrów:

© Technikum Elektroniczne - 2015. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij